KONST / Litografier / Färglitografi 13372233
nr 1337 2233
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 8/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 juli 2020
kl 20:54:07
5/7 21:04:00
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt